Lalki to zabawki oferowane przede wszystkim dla dziewczynek. Marzą one o lalkach wyglądających jak prawdziwe osoby, ponieważ utożsamiają się z nimi podczas zabawy. Najczęściej kupowanymi lalkami są lalki barbie, ponieważ ich wygląd zachęca do zakupu. 

Lalki barbie dla dzieci

Lalki barbie to jedyne lalki, które posiadają różnorodny wygląd pod jedną marką. Można mieć zarówno barbie blondynki, brunetki, jak i barbie o białym czy czarnym kolorze skóry. Dzieci w ten sposób uczą się tolerancji , ponieważ zauważają, że na świecie są inne kultury niż tylko Polska. Współczesne lalki barbie wyglądają podobnie jak dorosłe kobiety, mają podobne kształty ciała, są w ciąży, mają dzieci, a także piękne buzie. Do lalek barbie dołączone są ubranka, w które lalki można przebierać oraz gadżety. Są to torebki, buty, spinki do włosów, walizeczki, kapelusze, po to aby zabawa była bardzo atrakcyjna. Sklepy z zabawkami oferują całe zestawy lalek barbie łącznie z domkami dla lalek, a także z całą rodziną barbie, dziećmi oraz kenem. Dzięki temu dziewczynki mogą bawić się w dom, przyjaźnie, miłość, czy uczyć się budować relacje za pomocą lalek. 

Tematyczne lalki barbie do zabawy 

Lalki barbie można podarować dzieciom według ich marzeń. Oznacza to, że dziewczynka na swoje urodziny może  otrzymać lalkę barbie w postaci nauczycielki, muzyka, tancerki, piosenkarki, bizneswomen, czy lekarki. Dzięki temu zabawa lalkami barbie jest jeszcze lepsza, ponieważ spełnia życzenia małego dziecka, być może o danym zawodzie. Współczesne możliwości to połączenie zabawy lalkami barbie z oglądaniem filmów o tej samej tematyce, czy grą on line poprzez smartfon. Jest to nowoczesna forma zabawy połączonej z edukacją oraz wymyślaniem kolejnych postaci barbie. Dziewczynki mają inspiracje, jak ubierać lalki barbie, jak mają się one zachowywać w różnych sytuacjach, a także jakie otoczenie im stworzyć podczas wspólnej zabawy z koleżankami. Lalkami barbie można się wymieniać, bawić wspólnie, a nawet szyć dla nich coraz to nowsze ubrania.